Zwyżki dzięki Francuzom i Hiszpanom

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Poranek w Londynie i we Frankfurcie nie zapowiadał nic dobrego. Sprzedaż papierów dłużnych przez Francję i Hiszpanię i znaczny spadek rentowności dodały jednak sił optymistom.

Początkowo kupujących w Europie straszył też spadek kursu kontraktów na amerykańskie indeksy. Przed rozpoczęciem notowań na rynku kasowym nastroje poprawiły się dzięki wynikom kwartalnym niektórych spółek. Jedną z gwiazd wczorajszej sesji był Commerzbank. Drugi pod względem wielkości niemiecki pożyczkodawca rósł chwilami ponad 12 proc. Pomogła informacja, że jego podwyższenie kapitału przekracza poziom wymagany przez nadzorcę. Drożały też papiery innych europejskich banków: BNP Paribas, Barclays, Deutsche Banku oraz UBS.

Czwartek nie był z kolei udanym dniem dla akcjonariuszy koncernu farmaceutycznego AstraZeneca oraz francuskiego operatora sieci supermarketów Carrefour. W pierwszym przypadku powodem przeceny stało się odrzucenie eksperymentalnego leku na cukrzycę przez amerykańskiego regulatora, w drugim zaś przypadku korekta wyceny wynikała z poziomu zysku kwartalnego (okazał się niższy, niż prognozowali analitycy).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zwyżki dzięki Francuzom i Hiszpanom