Zygmunt Solorz odbiera numery

opublikowano: 04-10-2018, 22:00

Lata dominacji Playa w publikowanych co kwartał przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) raportach o przenoszeniu numerów między operatorami komórkowymi to już przeszłość.

W III kw. tego roku numery do ubiegłorocznego debiutanta giełdowego przeniosło 121,5 tys. klientów innych sieci, ale aż 144 tys. klientów odeszło do konkurencji. W efekcie Play stracił prawie 22,5 tys. numerów. Gorszy bilans od niego miała tylko sieć Orange. Przedstawiciele sieci podkreślają jednak, że suche liczby nie dają pełnego obrazu sytuacji. „Raport nie pokazuje podziału na prepaid i postpaid, a dla nas ma to zasadnicze znaczenie. Play utrzymuje pozytywny bilans w segmencie pospaid. Wyniki przekładają się pozytywnie na całą bazę abonamentową. [Na rynku prepaid] konkurencja jest ogromna i klienci bardzo często migrują" — napisał na blogu firmowym Marcin Gruszka, rzecznik Playa.

W statystykach dobrze wypada grupa Zygmunta Solorza. Wirtualny operator mobilny Premium Mobile, w którego miliarder zainwestował w tym roku, ma najlepszy bilans w całej stawce, a na plusie są także Polkomtel (operator sieci Plus), Netia i powiąza z nią telefonia Dialog, a także Aero2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu