Zysk Altusa spadł w III kwartale o 70 proc.

opublikowano: 23-10-2018, 07:30

Mimo kłopotów i odpływu pieniędzy klientów, Altus TFI zanotował w III kwartale 10,7 mln zł zysku netto, wynika z szacunkowych danych spółki.

Na poziomie konsolidowanym sprzedaż spadła o 22 proc. r/r do 90,9 mln zł, a zysk netto obniżył się o 70 proc. do 10,7 mln zł. 

Na poziomie jednostkowym sprzedaż spadła o 34,5 proc.r/r i o 12,6 proc. kw/kw do 57 mln zł. Wynik netto to 8,2 mln zł (-59 proc. r/r). 

"W III kwartale 2018 r. Emitent odnotował bardzo duży spadek aktywów zarządzanych przez Emitenta. Spowodowane to było dużą ilością umarzanych przez Kilentów certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Ponadto w III kw. 2018 r. Emitent rozpoczął likwidację 6 subfunduszy funduszu Altus Parasolowy FIO. To wszystko przełożyło się na wartość uzyskiwanych przychodów z tytułu opłaty za zarządzanie czyli przychodów z podstawowej działalności Emitenta. Wartość kosztów operacyjnych również spadła w stosunku do poprzednich okresów. Część kosztów operacyjnych jest uzależniona od wartości aktywów netto funduszy zarządzanych przez Emitenta. Wynik finansowy Emitenta spadł w stosunku do poprzednich okresów co jest efektem przede wszystkim spadku przychodów Emitent" - podano w komunikacie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane