Czytasz dzięki

Zysk Emirates Group spadł o 28 proc.

opublikowano: 10-05-2020, 17:18

Emirates Group, spółka obsługująca największego na świecie lotniczego przewoźnika długodystansowego, odnotowała w roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r. znaczący spadek rentowności.

Zysk właściciela przewoźnika znad Zatoki Perskiej obniżył się o 28 proc. do 1,7 mld dirhamów (463 mln USD) z 2,3 mld dirhamów rok wcześniej. Z kolei przychody ze sprzedaży zmniejszyły się do łącznie 104 mld dirhamów.

Samoloty linii Emirates
Wyświetl galerię [1/2]

Samoloty linii Emirates fot. Bloomberg

Spółka podkreśla, że wpływ na słabsze wyniki miało załamanie w marcu wywołane wybuchem pandemii koronawirusa. Szacuje, że zysk za marzec był o ponad 1,5 mld dirhamów niższy od prognozowanego i spółka straciła około 3,4 mld dirhamów przychodów.

Zdecydowanie lepiej przedstawiały się wyniki samej linii lotniczej Emirates. W jej przypadku przychody co prawda spadły w minionym orku finansowym z 98 do 92 mld dirhamów, ale zysk wzrósł z 871mln do 1,06 mld dirhamów.

Do bilansu Emirates Group wliczane są jeszcze rezultaty jednostki naziemnej, Dnata (wzrost przychodów z 14,4 do 14,8 mld dirhamów i spadek zysku z 1,45 mld do 618 mln dirhamów).

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane