Czytasz dzięki

Zysk netto Ciechu spadł o 80 proc.

opublikowano: 10-09-2019, 23:23

W drugim kwartale 2019 r. zysk netto Ciechu spadł o 80,7 proc. do 19,1 mln zł.

Skonsolidowane przychody zwiększyły się o 1,2 proc. do 944,7 mln zł, a znormalizowana EBITDA wyniosła 175,7 mln zł (wzrost o 2,1 proc.). 

Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu
Zobacz więcej

Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu Fot. ARC

Jak podała spółka, na raportowane wyniki wpłynęło utworzenie odpisu z tytułu utraty wartości aktywów w związku z ryzykiem zaprzestania dostaw pary technologicznej przez CET i związanymi z tym przygotowaniami do ewentualnego zatrzymania produkcji w rumuńskim zakładzie grupy (wpływ na wynik netto na poziomie -37 mln zł) oraz utworzenie rezerwy na uruchomiony wiosną program motywacyjny dla menadżerów grupy związany z realizacją strategii na lata 2019-2021 (wpływ na znormalizowany wynik EBITDA na poziomie -10 mln zł).

Wynik EBITDA (Z) został obciążony również niższym wynikiem na energetyce w CIECH Soda Deutschland (-19 mln PLN r/r) głównie w efekcie niższego bonusu za 2018 z tytułu tzw. unikniętych opłat za korzystanie z sieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane