Zysk netto j.d. PZU wyniósł 759 mln zł w III kwartale

opublikowano: 18-11-2021, 07:31

W III kwartale 2021 zysk netto PZU przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 759 mln zł i był o 15 proc. niższy niż przed rokiem. Kurs spada.

Rezultat jest zbieżny z oczekiwaniami analityków, którzy byli ankietowani przez PAP.

Składka przypisana brutto wzrosła o 6 proc. r/r do 5,9 mld zł. Wynik z działalności lokacyjnej również wzrósł o 6 proc. - do 2 mld zł.

Po trzech kwartałach zysk netto wynosi 2,43 mld zł, dwa razy więcej niż przed rokiem.

Wskaźnik ROE za ten okres wyniósł 17,9%, co oznacza poprawę rok do roku aż o 8,6 punktu procentowego i przekroczenie poziomu założonego w strategii. Pierwszy raz w historii PZU po trzecim kwartale roku przekroczyliśmy próg 18 mld zł przypisu składki. Jej nominalny wzrost brutto po trzech kwartałach to blisko miliard złotych w porównywaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To rezultaty osiągnięte przede wszystkim dzięki rosnącej sprzedaży i dobrej rentowności produktów ubezpieczeniowych. Szczególnie mocne wzrosty obserwowaliśmy w ubezpieczeniach majątkowych pozakomunikacyjnych, zarówno w ofercie dla klienta indywidualnego, jak korporacyjnego. Po trzech kwartałach tego roku składka zebrana z tych ubezpieczeń wzrosła o ponad 16 proc. rok do roku – podkreśla dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane