Zysk Samsunga wyższy niż oczekiwano

opublikowano: 07-04-2022, 07:49

Samsung Electronics przedstawił wstępne wyniki za pierwszy kwartał, które okazały się lepsze niż prognozowali analitycy, informuje Bloomberg.

Duży popyt na nowe smartfony i chipy pamięci stosowane w serwerach pozwolił największemu południowokoreańskiemu koncernowi zwiększyć kwartalny zysk operacyjny o 50 proc. do 14,1 bln wonów (11,6 mld USD) w kwartale zakończonym w marcu. Średnia prognoz rynkowych wynosiła 13,4 bln wonów. Sprzedaż wzrosła o 18 proc. do 77 bln wonów i również okazała się wyższa niż oczekiwano.

Samsung to pierwsza duża firma technologiczna publikująca raport za pierwszy kwartał, w którym doszło do zawirowań na rynkach z powodu napaści Rosji na Ukrainę, nałożenia sankcji na agresora, a także nasilenia pandemii w Chinach i zamknięcia z tego powodu znaczących obszarów kraju, przede wszystkim Szanghaju.

Samsung poda pełne wyniki za pierwszy kwartał 28 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane