Zyski WDM w górę

[MZAT]
opublikowano: 2010-08-09 15:14

Grupa Kapitałowa Wrocławskiego Domu Maklerskiego chwali się wynikami, osiągniętymi w pierwszym półroczu: przychodami przekraczającymi 5,5, mln zł (ponad 150-proc. wzrost w porównaniu z 2009 r.) i 2,1 mln zł zysku netto (w ubiegłym roku było prawie 1,6 mln straty).

Sam WDM – notowany na alternatywnym rynku – miał 1,57 mln zł przychodów i 686 tys. zł zysku netto.

Drugi kwartał wyglądał gorzej (200 tys. zł straty całej grupy), ale – jak wyjaśnia prezes Wojciech Gudaszewski – wynikało to z konieczności zaksięgowania 1 mln zł straty na wymianie akcji funduszy inwestycyjnych, dokonanej w ramach współpracy z Totmesem.