Zyski Wells Fargo przebiły prognozy

opublikowano: 15-01-2019, 15:18

Ostatni kwartał 2018 r. okazał się dosyć udany dla amerykańskiego banku Wells Fargo. O ile w przypadku zysków instytucji z San Francisco udało się przekroczyć prognozy analityków, o tyle w przypadku przychodów inwestorzy mogli poczuć się nieco rozczarowani.

W czwartym kwartale minionego roku zysk netto zamknął się kwotą 6,1 mld USD co w przeliczeniu na akcję daje 1,21 USD. To wynik nieco słabszy niż w analogicznym okresie 2017 r. (6,2 mld USD), ale lepszy od mediany oczekiwań analityków z Wall Street, kształtującej się na poziomie 1,16 USD na akcję.

Wells Fargo
fot. Bloomberg

Z kolei przychody banku zmniejszyły się o 5 proc. schodząc do 29,98 mld USD. W tym przypadku projekcja inwestorów zakładała przychody rzędu 21,73 mld USD.

W całym 2018 r. jak wynika z wstępnych szacunków, przychody Wells Fargo spadły o 2 proc. do 86,4 mld USD podczas gdy zysk wzrósł o 1 proc. do 22,39 mld USD. 

Wells Fargo nadal pracuje nad kwestiami regulacyjnymi po tym, jak Rezerwa Federalna odrzuciła plan mający na celu zapobieganie większym nadużyciom konsumenckim w banku. Jest również w samym środku realizacji planu redukcji kosztów, w tym eliminacji do 10 proc. stanowisk pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane