Zyskowny fundusz wchodzi na GPW

GN
opublikowano: 28-12-2006, 00:00

21 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny funduszu inwestycyjnego zamkniętego Inwestor FIZ, stworzonego we wrześniu 2005 r. przez Investors TFI. Do końca listopada, w ciągu 14 miesięcy działalności, fundusz wypracował ponad 85-procentową stopę zwrotu.

— Cieszymy się, że nasz fundusz był w mijającym roku jednym z najlepszych w Polsce. W 2007 r. zamierzamy zwiększyć liczbę klientów i utrzymać bardzo dobre wyniki inwestycyjne. Wejście na giełdę i upublicznienie funduszu to kolejny krok na drodze do osiągnięcia tych celów — mówi Maciej Wiśniewski, prezes i dyrektor inwestycyjny Investors TFI.

Pod względem strategii Inwestor FIZ przypomina fundusz hedgingowy. Może inwestować w różnorodne instrumenty finansowe: akcje, obligacje, opcje i kontrakty terminowe. W portfelu ma akcje polskich spółek, bułgarskich deweloperów, opcje na metale, ropę czy waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane