1 mld USD zysku Google

RG
opublikowano: 02-02-2007, 00:00

Amerykański portal ma na czysto 1,03 mld USD. To niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

Amerykański portal ma na czysto 1,03 mld USD. To niemal trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

Google, amerykański potentat w sektorze wyszukiwarek internetowych, pędzi jak szalony. Wczoraj poinformował o niemal trzykrotnym wzroście zysku netto w IV kwartale ubiegłego roku. Internetowy gigant po raz kolejny wyprzedził oczekiwania rynkowych analityków, zarabiając na czysto 1,03 mld USD. Dla porównania, rok wcześniej przyniósł „tylko” 372 mln USD.

— Tak szybki wzrost jest po prostu fenomenem. Szczerze mówiąc, nie mógłbym być bardziej dumny — wypina pierś Eric Schmidt, szef Google.

Jednakże według Roba Sandersona z American Technology, firmy badawczej, zysk Google nie jest aż taki imponujący, jak się wydaje. Firma zawdzięcza go po części niskiemu podatkowi, jaki płaciła w IV kwartale.

— Nie zmienia to jednak faktu, że był to dla Google udany kwartał. Firma spełniła oczekiwania analityków — komentuje Scott Kessler, jeden z branżowych analityków.

Ale jest też łyżka dziegciu. Otóż specjalistów rozczarowały kwartalne przychody. Jak widać, 67-procentowa dynamika (3,2 mld USD) to za mało.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RG

Polecane