100 mln zł w Gniewie

ANP
opublikowano: 21-07-2010, 16:20

Polmlek sfinalizował zakup krzyżackiego zamku. Zbuduje centrum hotelowe korzystając z sprawdzonego wzoru.

16 mln zł zapłaciła mleczarska grupa Polmlek za średniowieczny zamek w Gniewie. Kilka dni temu władze spółki i gminy podpisały finalną umowę. To początek wydatków. Polmlek już dokupuje grunty wokół zamku. Wszystko po to, by wkrótce w tym miejscu stworzyć centrum konferencyjno-hotelowe na wzór zamku w mazurskim Rynie.
- W pierwszym etapie powstanie 350-400 miejsc noclegowych, a docelowo nawet 900. Całość inwestycji powinna być gotowa w ciągu sześciu lat – dodaje Andrzej Grabowski, współwłaściciel grupy Polmlek.
W tym roku nowy właściciel zamku skupi się na pracach renowacyjnych zabezpieczających obiekt przed zniszczeniem.
– Szacujemy, że maksymalnie w najbliższych ośmiu latach inwestycje pochłoną minimum 100 mln zł. Na początku przedsięwzięcie będziemy finansować z pieniędzy własnych. Chcemy starać się też o unijne dotacje. W ostatnich etapach prac rozważymy posiłkowanie się kredytem lub emisją obligacji – mówi współwłaściciel Polmleku.

Więcej w czwartkowym „PB”

Zobacz więcej

UM Gniew/Archiwum

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / 100 mln zł w Gniewie