100 tys. USD za poparzenie kawą w Starbucksie

22-05-2017, 10:59
aktualizacja: 22-05-2017, 11:01

Amerykański sąd nakazał Starbucksowi zapłacenie 100 tys. USD odszkodowania kobiecie, która poparzyła się kawą kupioną w lokalu firmy.

Do wypadku doszło w 2014 roku. Mieszkanka stanu Floryda, Joanne Mogavero, kupowała kawę w punkcie drive-through Starbucksa w Jacksonville. Kiedy po odebraniu od pracownika podawała ją pasażerowi z kubka odpadła pokrywka i kawa rozlała się na kobietę, która doznała poparzeń pierwszego i drugiego stopnia.

Starbucks
Zobacz więcej

Starbucks

Bloomberg

Prawnicy Mogavero oskarżyli Starbucksa o zaniedbanie twierdząc, że jego pracownicy powinni brać odpowiedzialność za ostrzeganie klientów przed podaniem im gorących napojów.

Podczas procesu w Duval County jeden z pracowników Starbucksa ujawnił, że spółka otrzymuje co najmniej 80 skarg miesięcznie w sprawie przeciekających lub odpadających z kubków pokrywek.

Sąd zdecydował, że 43-letnia kobieta ma otrzymać od Starbucksa 85 tys. USD odszkodowania za obrażenia i ok. 15 tys. na pokrycie kosztów leczenia.

Starbucks rozważa złożenie apelacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, International Business Times

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / 100 tys. USD za poparzenie kawą w Starbucksie