Czytasz dzięki

18 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

opublikowano: 12-03-2020, 07:35
aktualizacja: 12-03-2020, 13:49

Mamy 18 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego  (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź) oraz 2 z podkarpackiego (Rzeszów) i jedne z Poznania. Nie sprecyzowano na razie, gdzie zdiagnozowano dwa pozostałe przypadki.

Koronawirus
Zobacz więcej

Koronawirus fot. Pixabay.com

W sumie w Polsce potwierdzono 49 przypadków koronawirusa.

Niestety, jeden okazał się śmiertelny. W czwartek zmarła 57-letnia kobieta z Poznania.

***

PAP podaje szczegóły, dotyczące osób, zakażonych na Dolnym Śląsku.

Dwaj mężczyźni - w młodym i w średnim wieku - to dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem we Wrocławiu - poinformowała w czwartek rano PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. Nowy przypadek zakażenia jest też w Oleśnicy na Dolnym Śląsku.

Łącznie w stolicy Dolnego Śląsk hospitalizowanych jest pięć osób z tym patogenem; jedna zakażona osoba przebywa w kwarantannie domowej. W czwartek rano resort zdrowia podał, że jeden pacjent z koronawirusem hospitalizowany jest też w Oleśnicy.

Pięć osób, u których stwierdzono zakażenie nowym patogenem, jest leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego. Urszula Małecka przekazała PAP, że stan dwóch nowych pacjentów zakażonych koronawirusem jest doby. „To mężczyźni w młodym i średnim wieku” - dodała.

W najcięższym stanie jest 73-letni mężczyzna, który obciążony jest też innymi chorobami. Pacjent ma problemy z oddychaniem. Mężczyzna ten zaraził się od osoby z rodziny, która przyjechała z USA. W poważnym stanie jest 74-letnia kobieta, która jest rodzinnie powiązania ze starszym mężczyzną. W stanie bardzo dobrym jest pierwszy na Dolnym Śląsku pacjent z potwierdzonym zakażeniem nowym patogenem – 26-letni mężczyzna, który wrócił z Wielkiej Brytanii.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

We Wrocławiu w kwarantannie domowej przebywa jeszcze młoda kobieta, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta jest z tego samego ogniska epidemicznego co 73-latek i 74-latka. Razem z nią w kwarantannie domowej przebywa jej mąż oraz siedmiomiesięczne dziecko. Mąż – jak powiedział prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczne im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu - przebył bezobjawowo infekcję koronawirusem.

Łącznie na Dolnym Śląsku jest siedem potwierdzonych przypadku zakażenia nowym patogenem.

***

Informacje z woj. śląskiego.

Dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Zawierciu, kolejna pacjentka w Chorzowie - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Wbrew wcześniejszym informacjom resortu zdrowia, obecnie nie ma pacjenta zakażonego koronawirusem w Sosnowcu.

W Zawierciu zakażenie potwierdzono u starszej kobiety (jej stan jest dobry) oraz mężczyzny w sile wieku, którego stan lekarze określają jako poważny. W Chorzowie w szpitalu przebywa kobieta w sile wieku, w stanie dobrym.

"Służby docierają do wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonymi osobami; będą one poddane kwarantannie" - powiedziała rzeczniczka wojewody.

Ośmioro innych pacjentów, u których wcześniej potwierdzono koronawirusa w woj. śląskim, przebywa w szpitalach w Raciborzu i Cieszynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, PAP

Polecane