16 spółek polecanych przez DM BDM

KZ
opublikowano: 13-02-2014, 13:47

Na liście spółek, które warto mieć w portfelu, analitycy biura dokonali sporych przetasowań.

Obserwowana fala zwyżka na GPW właśnie dobiega końca i należy się spodziewać stabilizacji głównych indeksów na zdobytych właśnie poziomach – uważają analitycy Domy Maklerskiego BDM, którzy opublikowali strategię na najbliższe tygodnie. W ich ocenie, jeśli już pojawi się impuls do spadków, to przyjdzie on z zagranicy – albo z USA (ze względu na działania Fedu), albo z Chin, których gospodarka budzi niepokój niektórych ekspertów. Wyniki polskich spółek oraz poprawa sytuacji makroekonomicznej w Polsce i strefie euro przemawiają natomiast za utrzymaniem dobrego klimatu inwestycyjnego.

„Aspekt ożywienia i podnoszenia prognoz dla spółek był już wyraźnie „grany” w drugim półroczu 2013 r., niemniej liczymy że wiele podmiotów ma dalsze fundamentalne przesłanki do pozytywnego zaskakiwania inwestorów i tym samym będzie można w nadchodzących miesiącach dokonywać korekt prognoz in plus” – przewidują analitycy.
W portfelu, polecanym na najbliższe tygodnie, specjaliści DM BDM zwracają szczególną uwagę na spółki mediowe z ekspozycją na kina.

„Już w poprzedniej edycji zalecaliśmy Cinema City i Agorę i jesteśmy zadowoleni z osiągniętych stóp zwrotu. W dalszym ciągu uważamy, że te podmioty będą zachowywały się lepiej niż rynek. Spółki, gdzie kluczową wagę mają wpływy reklamowe z telewizji (czyli TVN i Cyfrowy Polsat – red.) według nas już w dużym stopniu zdyskontowały poprzez wzrost kursów obecną perspektywę ożywienia” – podkreślają eksperci.

Specjaliści nie są już natomiast tak optymistycznie, jak do tej pory, nastawieni do wybranych przedstawicieli branży budowlanej.
„Budowlanka kończy przejściowy 2013 r. i należy dostrzegać perspektywę kontraktów z nowego budżetu unijnego. Ożywienie gospodarcze powinno także poprawić sytuację w inwestycjach przemysłowych. Liczymy się z tym, że jest nadal sporo znaków zapytania nad płynnością pojedynczych podmiotów, niemniej szersze doważenie segmentu jest naszym zdaniem właściwe. Podobają nam się również tematy z segmentu deweloperów.Zwracamy uwagę m.in. na PA Nova, Marvipol czy PHN” – dodają analitycy DM BDM.

Oprócz tych trzech spółek nowicjusze na liście faworytów to Synthos i Suwary.
Negatywną notę dostały bank (zdaniem analityków ich akcje są drogie), a ostrożność zalecana jest przy inwestycjach w mocno ostatnio przecenionej branży chemicznej.
Z listy polecanych spółek wypadły Stalexport, Robyg, Libet, Sonel i Pragma Faktoring.  

Portfel, polecany przez DM BDM
UniCredit, Orbis, Stalprodukt, Agora, Synthos, Cinema City, Marvipol, PHN, Elektrobudowa, Rawlplug, Wasko, Pa Nova, Arctic Paper, Introl, Suwary, Chemoserwis
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / 16 spółek polecanych przez DM BDM