2Si ujawnił strategię działania

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 13-04-2001, 00:00

2Si ujawnił strategię działania

Spółka 2Si przedstawiła strategię działalności na najbliższe lata. Firma przygotowuje niepubliczną emisję akcji oraz zamierza umocnić swoją pozycję na polskim rynku. Plany zakładają także wejście do Czech i Słowacji.

Spółka 2Si z Katowic, zajmująca się sprzedażą usług branży nowych technologii, zamierza do końca pierwszego półrocza przeprowadzić niepubliczną emisję akcji.

— Przygotowujemy emisję akcji wartości około 40 mln zł, skierowaną do wybranego podmiotu. Liczymy, że rozmowy zostaną sfinalizowane w połowie 2001 r. — mówi Jerzy Szymura, prezes 2Si.

Trzy w KSSE

Część pieniędzy, uzyskanych z emisji akcji, ma zostać przeznaczona na inwestycje w KSSE, w której w grudniu 2000 r. 2Si wygrało przetarg na zakup działki o powierzchni 0,5 ha, ulokowanej w tyskiej podstrefie. Pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w KSSE otrzymały trzy spółki — 2Si Software & Service, której specjalność objęłaby usługi IT, integracyjne oraz outsourcingowe, spółka MiCOMP, działająca jako producent i eksporter oprogramowania oraz Dot. Service, która rozpoczęłaby działalność najpóźniej w latach 2003-2005. Trzy podmioty weszłyby w skład budowanej wokół 2Si grupy kapitałowej. Obecnie do grupy 2Si należy firma MiCOMP oraz firma ISA, specjalizująca się w projektowaniu oprogramowania i usługach outsourcingowych. Plany firmy zakładają również wejście na rynki czeski i słowacki poprzez przejęcie działających tam podmiotów z branży IT.

Szansa w regionie

Zarząd firmy zamierza również postawić na rozwój własnej organizacji, o wysokim poziomie elastyczności, w zakresie dopasowania się do zmian otoczenia.

— Opracowany przez nas plan rozwoju chcemy oprzeć na strategii rozwoju regionu. Region południowo-zachodni, od Wrocławia po Kraków, posiada bowiem duży potencjał — przychody za 1999 r. wyniosły tu łącznie ponad 1,45 mld USD (4,8 mld zł). Region ten ma doskonałą infrastrukturę komunikacyjną i specjalne strefy ekonomiczne. Działa tu ponad 200 firm z branży IT — przekonuje Jerzy Szymura.

Zarząd firmy zamierza również umocnić jej pozycję w sektorze przemysłu i usług, który uważa za kluczowy, w bankowości i finansach, telekomunikacji, a także administracji i sektorze publicznym. Celem jest też dalsze wzmacnianie aliansów z partnerami strategicznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 2Si ujawnił strategię działania