5 gorących spółek na sesji 12 XI 2022

opublikowano: 12-09-2022, 10:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w poniedziałek, 12 września, wyróżniają się Coal Energy, Esotiq, CCC, Gaming Factory i Bumech.

1. Najmocniej w górę idzie kurs Coal Energy, górniczej firmy, która zwykle najbardziej dynamicznie spośród ukraińskich spółek reaguje na doniesienia z frontu. Te weekendowe były optymistyczne, co skutkuje dwucyfrową zwyżką akcji większości spółek, działających w Ukrainie.

2. W cenie są papiery Esotiq&Henderson. Firma pochwaliła się wzrostem przychodów o 42 proc. w sierpniu. Spadły jednak marże.

3. Drożeją akcje CCC po deklaracji głównego akcjonariusza o zamiarze dokapitalizowania firmy kwotą 0,5 mld zł.

4. Mocno spada kurs Gaming Factory. Spółka nawiązała współpracę ze Switch to Blockchain Studio, której celem będzie komercjalizacja projektów spółki. Pierwszy - gra “Bug Academy” - pojawi się na przełomie września i października.

“Gry oparte o technologie blockchain/NFT będą stanowiły dla Emitenta nowy segment biznesowy, a efekty nawiązanej współpracy mogą mieć istotny wpływ na sytuację finansową Emitenta w perspektywie kolejnych lat” - przekonuje Gaming Factory.

5. Tanieją akcje Bumechu, co może mieć związek z sobotnią wypowiedzią premiera Ukrainy o gotowości wysłania do Polski 100 tys. ton węgla we wrześniu (odpowiada to dziennemu zapotrzebowaniu energetyki).

Tymczasem analitycy BM Pekao na bazie realacji cen węgla do cen ropy według wartości energetycznej prognozują, że kryzys potrwa od 0,5 do 1,5 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane