5 królów funduszy hedgingowych

ŁO, marketwatch.com
opublikowano: 08-05-2014, 12:46

Poprzedni rok był rewelacyjny dla czołowych menedżerów. Wielomiliardowe wypłaty były najwyższe od 2010 r.

Najlepsi menedżerowie funduszy hedgingowych zarobili w zeszłym roku 21 mld USD, co oznacza skok o 50 proc. w porównaniu z 2012 r., podaje serwis MarketWatch. Amerykański portal powołuje się na wyniki corocznego rankingu 25 najlepszych menedżerów przygotowanego przez Institutional Investor.  

Zobacz więcej

David Tepper z Appaloosa Management fot. Bloomberg

Największe wynagrodzenie w zeszłym roku otrzymał David Tepper, założyciel Appaloosa Management. Menedżer znany jest z inwestowania w sektory, które inni lekceważą bądź ignorują. Główne fundusze Teppera zanotowały około 42-proc. zysk dzięki inwestycjom w takie spółki jak American Airlines Group, Delta Air Lines i United Continental Holdings 

Na trzecim miejscu listy pojawił się znany inwestor John Paulson. Institutional Investor podaje, że założyciel i szef Paulson & Co. w poprzednim roku dorobił się na inwestycjach w branżach, które były w trybie konsolidacji - głównie chodzi o telekomunikację, służbę zdrowia i biotechnologie.   

5 najlepiej zarabiających menedżerów

1. David Tepper - Appaloosa Management 3,5 mld USD

2. Steven Cohen - SAC Capital Advisors 2,4 mld USD

3. John Paulson - Paulson & Co. 2,3 mld USD

4. James Simons - Renaissance Technologies 2,2 mld USD

5. Kenneth Griffin - Citadel 950 mln USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, marketwatch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy