5 rekomendacji dla spółek budowlanych

Analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities przyjrzeli się akcjom spółek budowlanych.

spółka rekomendacja poprzednia cena docelowa w zł
Trakcja kupuj - 13,9 
Budimex trzymaj trzymaj 179,1
Unibep akumuluj trzymaj 11,8
Erbud kupuj trzymaj 34,8
Elektrobudowa akumuluj akumuluj 148,7

O Trakcji:

"Spółka opublikowała dobre wyniki finansowe za I-III kw. 2015 mimo spadku przychodów. Wzrost portfela zleceń w ostatnich miesiącach oraz wielka ofensywa inwestycji kolejowych ogłoszona przez PKP PLK zredukowała całkowicie ryzyko luki przychodowej w 2016 roku. Do tego dochodzi poprawa bilansu spółki, która naszym zdaniem umożliwi wypłatę dywidendy w kolejnych latach. Wyceniamy spółkę na 13,9 zł i zaczynamy wydawanie rekomendacji od 'kupuj'" - czytamy w raporcie.

O Budimeksie:

"Spółka ma rekordowy backlog, co zabezpiecza przerób na najbliższe lata. Kolejna fala rozstrzygnięć kontraktów przypadnie prawdopodobnie na połowę 2016 roku i wówczas spółka będzie mogła ponownie odbudować portfel zleceń w budownictwie inżynieryjnym. Naszym zdaniem jednak oczekiwania rynkowe dotyczące poprawy wyników w kolejnych latach są zbyt wysokie, zwłaszcza w kontekście ryzyka związanego z presją na koszt podwykonawstwa począwszy od drugiej połowy 2016 roku. W wyniku aktualizacji naszych prognoz korygujemy cenę docelową z 180,7 do 179,1 zł i podtrzymujemy rekomendację 'trzymaj'" - czytamy w raporcie. Analitycy DM Noble Securities prognozują, że zysk netto Budimeksu wyniesie 218 zł w tym roku i wzrośnie do 245 mln zł w przyszłym roku, przy przychodach na poziomie odpowiednio: 4 953 mln zł i 5 153 mln zł.

O Unibepie:

 "Wyniki po I-III kw. 2015 są lepsze niż przed rokiem, aczkolwiek widoczna jest niższa rentowność w budownictwie kubaturowym. W 2016 roku oczekujemy poprawy rentowności w budownictwie kubaturowym i wzrostu w pozostałych obszarach działalności spółki. W wyniku aktualizacji naszych prognoz korygujemy cenę docelową z 13 zł do 11,8 i z uwagi na spadek kursu od momentu wydania ostatniej rekomendacji podnosimy rekomendację z 'trzymaj' do 'akumuluj'" - czytamy w raporcie. Analitycy DM Noble Securities prognozują, że zysk netto spółki wzrośnie do 22,4 mln zł w 2015 r. przy przychodach na poziomie 1 219 mln zł.

O Erbudzie:

 "W obliczu potencjalnego spadku przerobu w obszarze inżynieryjnym w 2016 roku i braku jednorazowych zysków z przeszacowania projektu deweloperskiego w Poznaniu, kluczowa do utrzymania wyników jest poprawa rentowności w obszarze energetyki oraz wzrost przerobu i zysków w eksporcie" - czytamy w raporcie. Analitycy DM Noble Securities prognozują, że zysk netto Erbudu wyniesie 37,5 mln zł w tym roku i spadnie do 31,1 mln zł w przyszłym roku, przy przychodach na poziomie odpowiednio: 1 744  mln zł i 1 660 mln zł.

O Elektrobudowie:

  "Wysoko zawieszona poprzeczka wynikowa w tym roku będzie trudna do powtórzenia w przyszłym. Dodatkowo spółka może ucierpieć na roszadach kadrowych w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa, co może wydłużyć rozstrzyganie nowych przetargów" - czytamy w raporcie. Analitycy DM Noble Securities prognozują, że zysk netto Elektrobudowy wyniesie 55 mln zł w tym roku i spadnie do 49 mln zł w przyszłym roku, przy przychodach na poziomie odpowiednio: 1 192 mln zł i 1 152 mln zł.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / 5 rekomendacji dla spółek budowlanych