5 rekomendacji od DM IDMSA

Analitycy DM IDMSA wzięli pod lupę akcje BRE Banku, Integera, AB, Action i Agory.

Rekomendacja dla BRE Banku brzmi "trzymaj", a cena docelowa to 299,4 zł.

- Niestety, wydaje się, że model biznesowy banku jest w stanie oblężenia, z licznymi zagrożeniami dla rentowności i wzrostu, pojawiającymi się na horyzoncie. Dostęp do finansowania z Commeezbanku może być ograniczony. Bank planuje sprzedaż euroobligacji, ale może to być skomplikowane i bardziej kosztowne, biorąc pod uwagę wymagające warunki rynkowe. Co więcej, nowe regulacje rynku kredytów hipotecznych ograniczają ekspansję w tym segmencie, rośnie też konkurencja w biznesie internetowym, co wymusza na BRE nowe inwestycje. Mimo tych wszystkich zastrzeżeń, "twierdza" wydaje się trzymać całkiem dobrze. Bank stara się rozwijać segment pożyczek konsumenckich, co wspiera marże. Ponadto ekspozycja na zainfekowany sektor budowlany jest stosunkowo nieduża i dobrze kontrolowana, co wyróżnia bank na tle konkurencji - napisał w uzasadnieniu Michał Sobolewski, autor rekomendacji.

Zalecenie dla Integera.pl to "trzymaj", a cena docelowa 144,7 zł.

- Nadal postrzegamy Integera jako spółkę wzrostową, z imponującymi osiągnięciami biznesowymi i atrakcyjnymi perspektywami. (...) Potencjał wzrostu kursu do naszej ceny docelowej jest jednak ograniczony - uzasadnia Jakub Viscardi, autor raportu.

Rekomendacja dla AB to "trzymaj" (cena docelowa 21,3 zł), dla Action również "trzymaj" (cena docelowa 22,8 zł).

- W 2012 r. AB powinno skorzystać na rosnącej ilości umów dystrybucyjnych, które ułatwią osiągnięcie wyższych marż. (...) Co więcej, spółka jest efektywna kosztowo. Nawet jeśli założymy słabszą dynamikę rynku sprzętu IT w drugim półroczu, AB powinno zyskać na dźwigni operacyjnej, dzięki utrzymywaniu kosztów pod kontrolą - napisano w uzasadnieniu.

- Biorąc pod uwagę silne portfolio własnych marek Action, co daje spółce przewagę konkurencyjną, wprowadzenie inicjatyw, mających na celu ścięcie kosztów, wierzymy, że firma jest w stanie osiągnąć lepszych wynik, od zakładanych przez zarząd 47,3 mln zł w 2012 r. - podano w uzasadnieniu.

DM IDMDSA nie zmienił rekomendacji "trzymaj" dla Agory, ale ściął z 15,2 do 12,1 zł wycenę akcji.

- EURO2012 okazało się być puszką Pandory dla sektora mediów. Straty w drugim kwartale są naszym zdaniem nie do nadrobienia w drugiej połowie roku. Co więcej, polskie PKB wkroczyło na ścieżkę spadku dynamiki, co dodatkowo zmniejszy poziom wydatków reklamowych - napisał Sobiesław Pająk, analityk DM IDMSA.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / 5 rekomendacji od DM IDMSA