5 spółek wartych uwagi na sesji 9 IX

opublikowano: 09-09-2015, 11:03

Na sesji w środę zmianą kursu wyróżniają się Asbis, Hawe, Redan, Energa i KGHM.

Liderem sesji po dwóch godzinach handlu był Asbis, spółka z Portfela PB, której kurs notuje dynamiczne odbicie z historycznego dołka. 

Drożeją akcje Hawe. Wczoraj do dymisji podała się cała rada nadzorcza firmy, uzasadniając to krytycznym podejściem do działań zarządu. Pojawił się też komunikat o tym, że Agencja Rozwoju Przemysłu domaga się od Hawe zwrotu 80 mln zł powiększonych o odsetki z tytułu poręczenia pożyczki dla Hawe Telekom. Newsy negatywne, ale dla spekulacyjnie nastawionych inwestorów to pożywka jak każda inna.

Przy symbolicznych obrotach rośnie kurs Redanu. Spółka przedstawiła dziś wartość sprzedaży w sierpniu - na poziomie skonsolidowanym była ona niższa niż rok wcześniej o 8 proc. i wyniosła 43 mln zł. Więcej>>

Marsz w górę kontynuuje Energa, w czym pomaga rekomendacja od analityków Pekao IB. Więcej>> W cenie są też papiery innych spółek energetycznych.

Znów drożeje KGHM, któremu sprzyjają doniesienia z rynku miedzi. Więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 5 spółek wartych uwagi na sesji 9 IX