500 mln zł wróci w 3-4 lata

MEW
opublikowano: 02-12-2008, 00:00

Orange wprowadził usługę, która ma wypełnić internetowe białe plamy. To oferta dla 2 milionów gospodarstw.

Orange wprowadził usługę, która ma wypełnić internetowe białe plamy. To oferta dla 2 milionów gospodarstw.

Grupa Telekomunikacji Polskiej (TP) wprowadza usługę bezprzewodowego dostępu do internetu na bazie technologii CDMA. Grupa zainwestuje w jej rozwój 500 mln zł w ciągu najbliższych dwóch lat — połowę w latach 2008 i 2009.

— Szacujemy, że będziemy musieli czekać na zwrot z inwestycji 3-4 lata — mówi Maciej Witucki, prezes TP.

Z wcześniejszych nieoficjalnych informacji wynikało, że TP może czekać na zwrot z inwestycji nawet 5-8 lat.

Orange Freedom Pro, bo tak się nazywa usługa, ma wypełnić tzw. białe plamy — operator rozwija zasięg głównie w miejscach, gdzie do tej pory nie ma stacjonarnego internetu.

— Usługa jest adresowana do 2 mln gospodarstw domowych. Chcemy sprzedać ją jak największej części z nich — mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Operator obejmie zasięgiem połowę powierzchni kraju do końca tego roku, a do września 2009 powinno to być ponad 90 proc. powierzchni. Usługa jest adresowana do klientów indywidualnych, ale też instytucji finansowych, sieci handlowych i administracji.

Orange Freedom Pro kosztuje prawie 50 zł brutto za miesiąc, a cena jest taka sama jak dotychczasowego Orange Freedom. Drogie jest jedynie urządzenie do odbioru sygnału — kosztuje prawie 1000 zł, choć przy podpisaniu umowy okresowej jest częściowo dotowane przez Grupę TP.

Na razie usługa jest stacjonarna, ale w pierwszej połowie przyszłego roku ma być wprowadzona oferta z laptopem na raty. W drugiej połowie 2009 r. operator zamierza połączyć usługę CDMA z internetem w telefonii bezprzewodowej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu