64 proc. Polaków źle ocenia pracę prezydenta

PAP
17-08-2009, 12:09

64 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego; 24 proc. jest odmiennego zdania - wynika z  sondażu CBOS przekazanego w poniedziałek PAP. 69 proc. ma negatywną opinię na  temat pracy Sejmu; zadowolonych z pracy posłów jest 19 proc. badanych. Senat dobrze ocenia 23 proc. badanych; źle - 56 proc.

W porównaniu do lipcowego badania o 3 pkt proc. zmniejszyła się liczba osób dobrze oceniających pracę głowy państwa. Jednocześnie o 5 pkt proc. zwiększył się odsetek osób niezadowolonych z działalności prezydenta.

W stosunku do lipcowego sondażu o 2 pkt proc. zmniejszył się odsetek pozytywnych ocen Sejmu. Nie zmieniła się zaś liczba opinii negatywnych.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" CBOS przeprowadził w dniach 6-12 sierpnia 2009 r. na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 64 proc. Polaków źle ocenia pracę prezydenta