66 dobrych skarbówek

JK
opublikowano: 25-06-2008, 00:00

16 proc. urzędów skarbowych jest przyjaznych biznesowi. Najwięcej w woj. mazowieckim, najmniej w lubelskim, lubuskim i pomorskim.

16 proc. urzędów skarbowych jest przyjaznych biznesowi. Najwięcej w woj. mazowieckim, najmniej w lubelskim, lubuskim i pomorskim.

Business Centre Club po raz kolejny wyróżnił urzędy skarbowe przyjaźnie nastawione do przedsiębiorców. W tym roku naliczono ich 66 (na 404 w całym kraju). Oznacza to, że tylko w 16 proc. urzędów należycie traktuje się firmy. Dobre i to.

— Celem naszego konkursu jest tworzenie dobrej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. Jest to bardzo ważne zarówno dla środowiska gospodarczego, jak i administracji skarbowej. Nagrodzone urzędy wyróżniały się jakością obsługi petentów oraz profesjonalizmem — mówi Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

Najwięcej przyjaznych urzędów jest w województwie mazowieckim (14). W Warszawie na pochwałę zasługują US Śródmieście, US Wola, US Mokotów i I Urząd Mazowiecki. Na drugim miejscu znalazło się województwo kujawsko-pomorskie (6 przyjaznych urzędów), a na trzecim — warmińsko-mazurskie i wielkopolskie (po 5). Najmniej przyjaznych urzędów (tylko po 2) było w województwach: lubelskim, pomorskim i lubuskim.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie 6 tys. ankiet nadesłanych przez przedsiębiorców.

— Wyróżnionym urzędom skarbowym dziękuję za ich ciężką i niewdzięczną pracę oraz za to, że potrafią wzbić się ponad krytykę i usprawniać swoją pracę — mówi Andrzej Parafianowicz, wiceminister finansów.

W ubiegłym roku tytuł urzędu przyjaznego przedsiębiorcy otrzymało 60 urzędów skarbowych. W 2006 r. — 69, w 2005 r. — 63, w 2004 r. — 56, w 2003 r. — 52.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu