90-latka zamierza odnowić politykę

  • DI
opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Candida Sabatino, 90-letnia mieszkanka okolic Neapolu, jest kandydatką na radną w wyborach samorządowych, które odbędą się w części Włoch 10 czerwca.

Mówi, że postanowiła startować w wyborach, by odnowić „starą politykę”. Mieszkanka Qualiano startuje z listy partii Zielonych, na której znalazła się wraz z młodymi ludźmi. Francesco Borrelli, szef Zielonych w regionie Kampania, prezentując kandydaturę seniorki na radną, podkreślił: „To nadzwyczajny przykład pełnego pasji zaangażowania obywatelskiego, które chcemy przekazać wszystkim wyborcom”. To niejedyny we Włoszech dowód na to, że wiek w polityce nie ma znaczenia. W miasteczku Nusco, także w Kampanii, rządzi najstarszy we Włoszech burmistrz — to 90-letni Ciriaco De Mita, jeden z weteranów włoskiej polityki, były premier i wielokrotny minister. Burmistrzem rodzinnej miejscowości jest od czterech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane