... a drugi podaje do sądu DB Securities

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 13-05-2003, 20:20

Jeden z dwóch zarządów giełdowej Vistuli, popierany przez holenderskich udziałowców, złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Dom Maklerski DB Securities S.A. i wyrządzenia Vistuli oraz jej spółkom zależnym (Staszów, AI Polska, Vistula Market) znacznej szkody majątkowej – czytamy w komunikacie zarządu kierowanego przez Romana Wenzla.

Wybrany w grudniu zarząd (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd akceptuje raporty wysyłane przez zarząd prezesa Michała Wójcika, wybranego po styczniowym WZA Vistuli) wszczął powyższe kroki, bo biuro maklerskie DB odmówiło mu informacji o okolicznościach sprzedaży akcji Vistuli przez jej spółki zależne. W efekcie tych transakcji zmienił się układ sił w akcjonariacie spółki i na walnym zgromadzeniu w styczniu decydujący głos należał do udziałowców skupionych wokół PZU.

Konflikt w Vistuli zaostrza się. Giełdowa spółka ma dwa zarządy. Sytuacja niepokoi banki wierzycieli, z których jeden, West LB, właśnie wszczął postępowanie egzekucyjne wobec spółki. Kolejne mogą zrobić to samo, a to oznacza upadłość odzieżowej firmy. Najnowsze stanowisko zarządu Michała Wójcika, który prowadzi pertraktacje z wierzycielami, w sprawie konfliktu w akcjonariacie znajdziesz we wczorajszym komunikacie spółki. O walce o władzę i sytuacji finansowej producenta odzieży dowiesz się z jutrzejszego „Pulsu Biznesu”.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ... a drugi podaje do sądu DB Securities