Abris zainwestuje w logistykę

opublikowano: 11-10-2017, 22:00

Finansowanie

500 mln euro na wsparcie przedsiębiorców z naszego regionu Europy, w tym średniej wielkości prywatnych podmiotów z branży logistycznej, pozyskał od międzynarodowych inwestorów Abris Capital Partners — firma zarządzająca funduszami private equity. Zgodnie z przyjętą przez nią strategią pieniądze pozyskane w ramach trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zostaną zainwestowane w interesujące, głównie polskie firmy. Szeroko pojmowana logistyka to jedna z trzech dziedzin, obok logistyki e-commerce i rolno-spożywczej, która znajdzie się w kręgu szczególnych zainteresowań Abrisu.

— Mamy pół miliarda euro do zainwestowania w ciekawe firmy działające w szeroko pojętej branży logistycznej — informuje Wojciech Łukawski, partner w Abris Capital Partners, odpowiedzialny za projekty z sektora logistyki. Abris od 10 lat pomaga w tworzeniu lokalnych, często rodzinnych firm. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału. Zaangażowanie w inwestycję trwa średnio 3-5 lat.

Fundusze Abris zrealizowały w minionej dekadzie ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród spółek, które rozwijają się pod ich skrzydłami, są m.in. Cargounit, największy niezależny operator wynajmu lokomotyw towarowych w Polsce i regionie, a także AAA Auto, firma sprzedająca używane samochody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Abris zainwestuje w logistykę