Accenture rozkręca się w Polsce

MAG
11-04-2008, 00:00

Firma obiecała 1 tys. pracowników w centrum BPO w Warszawie, po dwóch latach ma 500, ale już mówi o 2 tys. I myśli o nowym mieście.

Firma obiecała 1 tys. pracowników w centrum BPO w Warszawie, po dwóch latach ma 500, ale już mówi o 2 tys. I myśli o nowym mieście.

W warszawskim centrum Accenture pracuje dziś 700 osób. 500 z nich zajmuje się usługami procesów biznesowych. Gdy dwa lata temu centrum się otwierało, przedstawiciele Accenture zapowiadali 1 tys. wyspecjalizowanych w księgowości pracowników.

— Teraz myślimy, że może to być 2 tys. I to nie tylko w Polsce, ale w każdym z ponad 20 naszych centrów na świecie — mówi Pankaj Vaish, dyrektor zarządzający światowej sieci centrów BPO Accenture.

W naszym regionie firma ma centra w Pradze (1600 osób), Bratysławie (400) i Bukareszcie (200). Warszawskie centrum, które dziś ma kilkunastu międzynarodowych klientów, rośnie szybko.

— Mniej więcej o 50 osób miesięcznie. Na wynajmowanej obecnie powierzchni zmieści się jeszcze 200 kolejnych pracowników. Potem będziemy się zastanawiać nad wynajmem większego biura. Wygraliśmy trzy wielkie konkursy na obsługę notowanych na giełdach koncernów. Przy podpisaniu kontraktów będziemy musieli podjąć decyzję, jak się rozwijać — mówi Paweł Łobejko, szef warszawskiego centrum.

Firma rozważa lokalizację centrum w innym mieście.

— Gdańsk przeżywa renesans, mocno reklamuje się Szczecin, którego atutem jest bliskość Niemiec. Kusi też ściana wschodnia: Lublin i Białystok — przyznaje Paweł Łobejko.

Poza Warszawą Accenture ma też centrum usług IT w Łodzi, gdzie na stałe pracuje 200 osób, a reszta konsultantów — u klientów firmy.

— Pięć lat temu Accenture zatrudniał w Polsce 200 osób. Dziś jest to 1200 pracowników. Dla porównania, w Hiszpanii firma ma 12 tys. pracowników, więc potencjał Polski jest ogromny — uważa Jarosław Kroc, prezes Accenture w Polsce.

Dział BPO firmy zatrudnia na świecie 75 tys. osób (w całym Accenture pracuje 175 tys. osób) i ma 1 tys. klientów. Ci ostatni to największe światowe koncerny.

— 97 na 100 firm z listy Fortune jest obsługiwanych przez Accenture — podkreśla Paweł Łobejko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Accenture rozkręca się w Polsce