Action wzleciał po spadkach

KL
opublikowano: 22-01-2009, 00:00

Akcje dystrybutora komputerów były wczoraj giełdowym przebojem. Prezes sądzi, że Opera przestała "sypać" akcjami.

Akcje dystrybutora komputerów były wczoraj giełdowym przebojem. Prezes sądzi, że Opera przestała "sypać" akcjami.

Po długotrwałych spadkach akcje Actiona odbijają się od dna. We wtorek walory spółki wzrosły o 23,9 proc. Wczoraj zakończyły dzień wzrostem o 9,18 proc. i ceną 5,71 zł. W ciągu dnia płacono za nie jednak nawet 6,2 zł. Obroty wyniosły 4,4 mln zł.

— Uważam, że kto miał pozbyć się akcji, już to zrobił —mówi prezes i akcjonariusz spółki, Piotr Bieliński, odnosząc się do wcześniejszych informacji dotyczących TFI Opera.

Fundusz informował o zmniejszeniu zaangażowania poniżej 10 proc. i według prezesa Bielińskiego nadal sprzedawał papiery.

— Akcje Actiona były bardzo tanie biorąc pod uwagę zdrowe fundamenty spółki. Sądzę, że inwestorzy to zauważyli i zaczęli je kupować — dodaje prezes.

Jego zdaniem, jednorazowo słabsze od oczekiwań wyniki finansowe za poprzedni kwartał nie powinny mieć wpływu na dalsze postrzeganie spółki. Po pierwszym kwartale swojego roku finansowego miała ona stratę netto. Prezes zapowiedział jednak, że po dwóch kwartałach Action powinien wyjść na plus.

Piotr Bieliński zaprzeczył pojawiającym się na forach internetowych informacjom, że spółka intensywnie skupuje własne akcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy