Adam Krasoń awansuje

opublikowano: 27-10-2022, 17:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Prezes PwC w Polsce pokieruje od przyszłego roku firmą w całym regionie. Jeszcze nie wiadomo, kto go zastąpi.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kto zdecydował, że Adam Krasoń zostanie szefem PwC na region
  • Czy jest pierwszym Polakiem na tym stanowisku

Adam Krasoń, szef PwC w Polsce, został wybrany przez ponad 260 partnerów spółki w Europie Środkowo-Wschodniej na nowego prezesa. Funkcję obejmie 1 stycznia 2023 r. Pokieruje regionem, w którym w 27 krajach pracuje w PwC 11 tys. osób. Zastąpi Nicka Kósa, byłego szefa węgierskiego oddziału PwC, który pełnił tę funkcję przez ponad cztery lata. Polska spółka będzie mieć nowego szefa, ale jeszcze nie zapadły w tej sprawie decyzje.

Adam Krasoń to kolejny Polak, który obejmie tak wysokie stanowisko w doradczej firmie. Olga Grygier-Siddons, prezeska PwC Polska w latach 2009-14, była potem szefową na region do 2018 r.

Kontynuacja:
Kontynuacja:
Zapewnimy klientom to, co najlepsze w PwC — jakość i kompleksowość usług. Będziemy też nadal podnosić umiejętności pracowników, zwiększać i inwestować w nowe zasoby i nowe technologie — mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce, który od przyszłego roku pokieruje spółką w regionie.

Przez ostatnich osiem lat Adam Krasoń pełnił rolę prezesa PwC w Polsce oraz lidera Northern Cluster, w którego skład wchodzą spółki sieci w Polsce, krajach bałtyckich i Ukrainie. Wcześniej był liderem działu assurance (audyt oraz doradztwo finansowo-księgowe) oraz odpowiadał za usługi nieaudytowe w ramach assurance dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Kierował też zespołem ds. sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki. Z PwC związany jest od początku drogi zawodowej, czyli 30 lat. Przeszedł pełną ścieżkę kariery, łącznie z dwuletnim okresem pracy w biurze w Waszyngtonie.

PwC ma w Polsce biura w siedmiu miastach, Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa centra usług wspólnych — w Katowicach i Opolu oraz oddział IT Services w Lublinie. Polskie spółki zatrudniają ponad 6 tys. osób, w tym prawie 1,5 tys. w zespołach technologicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane