Adam Sęk został nowym prezesem Nafty Polskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-04-2005, 13:50

Adam Sęk, dotychczasowy członek zarządu Nafty Polskiej, został powołany w poniedziałek na stanowisko prezesa tej spółki - poinformował rzecznik prasowy Nafty Polskiej, Krzysztof Mering.

Adam Sęk, dotychczasowy członek zarządu Nafty Polskiej, został powołany w poniedziałek na stanowisko prezesa tej spółki - poinformował rzecznik prasowy Nafty Polskiej, Krzysztof Mering.

    Poprzedni prezes Nafty Polskiej Krzysztof Żyndul w ubiegłym tygodniu został  wiceministrem Skarbu Państwa.

    Adam Sęk w Nafcie Polskiej pracuje od 1998 r. Od września do listopada 2001 r. był członkiem zarządu odpowiedzialnym za restrukturyzację i prywatyzację sektora naftowego. Od początku pracy w Nafcie Polskiej kierował Biurem Restrukturyzacji i Prywatyzacji. Przewodniczył zespołowi, który był odpowiedzialny za inkorporację CPN do Petrochemii Płockiej, a następnie za realizację I-ej oferty publicznej PKN Orlen.

    W latach poprzednich pełnił funkcję: przewodniczącego Rady Nadzorczej DEC Sp. z o.o. (w okresie prywatyzacji Spółki), członka Rady Nadzorczej Rafinerii Glimar oraz członka Rady Nadzorczej Rafinerii Jasło.

    Od 1974 do 1988 roku związany z PHZ "PEZETEL". W latach 1982 - 1987 dyrektor delegatury PHZ "PEZETEL" przy Biurze Radcy Handlowego w Sudanie. W latach 1996-1998 dyrektor Programu Regionalnego w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.

    Sęk jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH) na wydziale Handlu Zagranicznego.

    Nafta Polska w 100 proc. należy do Skarbu Państwa; obecnie prowadzi proces restrukturyzacji i prywatyzacji sektora paliwowego i chemicznego w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Adam Sęk został nowym prezesem Nafty Polskiej