Adidas sprzeda ponad 8 mln koszulek

ŁO
opublikowano: 13-06-2018, 08:45
aktualizacja: 13-06-2018, 08:53

Mundial jest już tradycyjnie czasem ostrej rywalizacji producentów sprzętu sportowego. Kibice sporo wydają na koszulki, piłki i buty.

- Adidas spodziewa się, że sprzedaż drużynowych koszulek będzie w tym roku rekordowa - donosi agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Koszulki Adidasa

Sergei Bobylev/TASS / FORUM

To pewna niespodzianka, bo Rosja, która organizuje mundial objęta jest międzynarodowymi sankcjami, a kilka znanych reprezentacji z milionami fanów nie zakwalifikowało się do turnieju. Chodzi przede wszystkim o Włochy i Holandię, ale także o Stany Zjednoczone, które są ważnym rynkiem piłkarskim.  

Adidas przyznał, że pod względem finansowym rosyjski mundial nie będzie tak udany, jak mistrzostwa organizowane cztery lata temu w Brazylii. Sprzedaż koszulek przekroczy jednak najpewniej poziom 8 mln sztuk, co będzie rekordowym wynikiem.  

Niemiecki producent sprzętu sportowego ubierze podczas mistrzostw piłkarzy 12 drużyn, podczas gdy logo głównego rywala, amerykańskiej firmy Nike, pojawi się na strojach 10 ekip. Z Adidasem zagrają m.in. Niemcy, Hiszpanie i Rosjanie. Nike wybrali Brazylijczycy, Francuzi, Anglicy i Polacy.  

- Adidas poinformował, że sprzedaż rzeczy związanych z piłką nożną sięgnęła 2,1 mld EUR w 2014 r. - podaje agencja Reuters.  

Nie tylko koszulki rozchodziły się wtedy znakomicie, ale także oficjalne piłki mistrzostw. Koncern sprzedał ich 14 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Adidas sprzeda ponad 8 mln koszulek