Commerzbank: Niemcy wygrają Mundial w Rosji

opublikowano: 06-06-2018, 13:42

Według analityków Commerzbanku, Niemcy mają ponad 18-proc. szans na wygranie rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Finałów Piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji.

Ich szacunki wskazują, że drugą pozycję w tym zestawieniu zajmuje Brazylia z nieco poniżej 13-toma procentami szans. Z kolei prawdopodobieństwo, że Puchar trafi w ręce reprezentacji Hiszpanii wynosi 9,6 proc.Kolejne miejsca zajmują Argentyna , Francja i Portugalia (obecny Mistrz Europy).

Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji
Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji
ARC

Analiza przeprowadzona przez Commerzbank uwzględnia światowe rankingi, wyniki poprzednich mistrzostw świata, stronniczość i liczbę bramek zdobytych w turnieju na przestrzeni lat. Gra w domu nie jest zaletą, którą kiedyś była. Szanse gospodarzy turnieju, Rosji oceniane są na zaledwie 2,6 proc. Aby uwzględnić przypadkową losowość w sporcie, Commerzbank przeprowadził 10 000 symulacji w przypadku każdej gry.

Jeśli Niemcy faktycznie wygrają, odniosą piąte zwycięstwo w Pucharze Świata, wyrównując tym samym dotychczasowy rekord jaki jest udziałem Canarinios. Byliby także pierwszą drużyną, której udałoby się obronić tytuł od ponad pól wieku. Ostatnim zespołem, który to zrobił - w 1962 roku - była właśnie Brazylia.

Podobna symulacja przeprowadzona przez szwajcarski bank UBS, opublikowana w zeszłym miesiącu również wskazuje, że Niemcy wygrają Mundial w Rosji. Tymczasem badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Innsbrucku dało nieco odmienny wynik. Co prawda Niemcy i Brazylia będą rywalizować w finale, choć to drużynie z Ameryki Południowej dawana jest przewagę. Canarinios mają 16,6 proc. szans, tuż przed 15,8 proc. w przypadku Niemiec.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane