Polska, dawaj! Aż do finału

Puls Biznesu
opublikowano: 06-06-2018, 22:00

Mundial już za siedem dni. Kto będzie mistrzem świata? Brazylia. Tak wynika z analizy firmy Bisnode.

Mundial już za siedem dni. Kto będzie mistrzem świata? Brazylia. Tak wynika z analizy firmy Bisnode. W finale zmierzy się z reprezentacją Niemiec. Polska ma minimalne szanse na triumf — 1,8 proc. Z grupy wyjdziemy, ale w 1/16 odpadniemy — po meczu z Anglią. Albo nie…

Metodologia

Do sporządzenia symulacji firma Bisnode wykorzystała uczenie maszynowe, czyli dziedzinę nauki zajmującą się uczeniem komputerów zamiast ich bezpośredniego programowania. Rozwijając dziedzinę rozpoznawania wzorców oraz teorię uczenia komputerowego w sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe wykorzystuje algorytmy, które mogą uczyć się i przewidywać na podstawie dostępnych danych.

Firma wykorzystała data mining, czyli technikę analizy koncentrującą się na wykrywaniu wzorców i trendów do zasilania modelu i stworzenia rankingu zespołów i grup.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu