ADS wzmacnia fundamenty

WIS
opublikowano: 04-12-2008, 00:00

Jeśli ktoś myśli, że pod wodzą nowego prezesa ADS rzuci się do ataku, to się myli.

Jeśli ktoś myśli, że pod wodzą nowego prezesa ADS rzuci się do ataku, to się myli.

Firma Advanced Distribution Solutions (ADS), która chce zostać czołowym niezależ- nym dystrybutorem alkoholi w Polsce, od poniedziałku ma nowego prezesa. Grzegorz Waśniewski, który przyszedł do spółki z Grupy Sobieski, nie pali się jednak do nowych akwizycji, i to nie tylko z powodu czekającego gospodarkę spowolnienia.

Jego zdaniem, po przejęciu 9 podmiotów (wkrótce będzie przejęta 10. spółka) ADS najpierw musi dopracować strukturę organizacyjną i procedury, a także wzmocnić markę na rynku.

— Nadszedł czas na okopanie się i zwarcie szeregów. Gdy osiągniemy pełną sprawność organizacyjną, będziemy mogli skuteczniej walczyć o pozyskanie nowych, wymagających klientów — mówi Grzegorz Waśniewski.

Zarząd ADS nie kryje, że chce mocniej zaistnieć m.in. na rynku dystrybucji mocnych alkoholi i win. Myśli tu m.in. o rozwoju współpracy z producentami nieposiadającymi własnej dystrybucji, jak Polmos Lublin czy Wyborowa. W grę wchodzi też pozyskanie zagranicznych partnerów, którzy chcą zaistnieć z nowymi produktami na polskim rynku. Najpierw jednak firmę czeka negocjowanie nowych kontraktów z dotychczasowymi partnerami (na 2009 r.).

Grzegorz Waśniewski podkreśla przy tym, że jego priorytetem w zarządzaniu firmą, portfelem oferowanych produktów i zawieraniu kontraktów będzie zapewnienie satysfakcjonującego poziomu marżowości. Poprawie zyskowności ma też służyć zatrudnienie specjalistów ds. marketingu, którzy będą blisko współpracować z klientami ADS. Dzięki temu firma będzie mogła świadczyć usługi dystrybucyjne z wartością dodaną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ADS wzmacnia fundamenty