Agroton dostał rykoszetem za kryzys na Cyprze

opublikowano: 17-07-2013, 00:00

Spółka dnia

Ukraińska spółka z branży rolniczej rozważa zmianę warunków emisji obligacji, ponieważ nie ma dostępu do konta w cypryjskim banku i wystarczających przepływów operacyjnych.

Kurs na GPW spadł o 30 proc. Notowania spółki załamały się po komunikacie, w którym Agroton poinformował, że może zmienić niektóre warunki emisji obligacji, w tym te dotyczące płatności odsetek (sięgają 12,5 proc. w skali roku), ponieważ firmie brakuje gotówki. Powód? Agroton ma konto w Bank of Cyprus i zdeponowane na nim 4,5 mln USD.

Nie może jednak z nich korzystać, bo bank został objęty restrukturyzacją, której koszty poniosą klienci. „1,6 mln USD zostało zamienione na akcje, 1 mln USD zostało odpisane jako prowizja za konwersję, a do pozostałych 1,9 mln USD spółka nie ma obecnie dostępu" — podano w komunikacie. Agroton poinformował, że nie jest w stanie obsługiwać obligacji z bieżących przepływów operacyjnych. Wartość emisji, którą trzeba wykupić w 2014 r., to 50 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu