Akcje z ogromnym potencjałem? "Kupuj"

opublikowano: 21-02-2018, 07:37
aktualizacja: 21-02-2018, 07:51

Maciej Wewiórski, analityk DM BOŚ, w raporcie z 14 lutego wydał rekomendację "kupuj" dla akcji Tower Investments. Wycenia je na 112,7 zł, co w porównaniu z ceną z dniu wydania oznacza 159-procentowy potencjał wzrostu.

Analityk podkreśla, ze spółka jest zarządzana przez zespół profesjonalistów charakteryzujących się dużym doświadczeniem i wiedzą, na których czele stoi menedżer o ponad 10-letnim doświadczeniu w jednej z największych polskich sieci detalicznych.

"Kompetencje, które stamtąd wyniósł, są bardzo pożądane w sektorze deweloperskim, który realizuje projekty na potrzeby sieci detalicznych. Niedawna emisja akcji powinna pozwolić spółce na pozyskanie nowych projektów i poprawę wyników finansowych" - uważa Maciej Wewiórski.

Według zarządu Tower Investments w roku finansowym kończącym się 31 grudnia 2017 roku spółka osiągnie13 mln zł zysku netto, a w kolejnym roku finansowym kończącym się 31 grudnia 2018 roku 18,3 mln zł.

Maciej Wewiórski uważa, że Tower Investments wydaje się atrakcyjnie wyceniona: odpowiednio 5,2x i 3,7x P/E na 2018 i 2019.

Wycena na poziomie 112,7 zł to rezultat zastosowania metody zdyskontowanych przepływów pieniężnych. Rekomendacja została przesłana do mediów w środę 21 lutego o godz. 7.17. Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji.

Zastrzeżenie DM BOŚ:  W ciągu ostatnich 12 miesięcy DM BOŚ S.A. świadczył usługi maklerskie na rzecz Tower Investments S.A. i otrzymywał wynagrodzenie z tego tytułu. DM BOŚ S.A. jest animatorem rynku akcji dla Tower Investments S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje z ogromnym potencjałem? "Kupuj"