Al-Kaida celuje w Wall Street

RAV, YAHOO.COM
opublikowano: 02-02-2011, 00:00

FBI ostrzega szefów największych amerykańskich banków: mogą was zaatakować bojówki z Jemenu.

FBI ostrzega szefów największych amerykańskich banków: mogą was zaatakować bojówki z Jemenu.

Połączone siły FBI i policji Nowego Jorku ostrzegły członków zarządów największych banków z Wall Street, że terroryści Al-Kaidy mogą planować atak na nich lub ich firmy.

— Agenci FBI obawiają się, że bojówki z Jemenu mogą przesłać ładunki wybuchowe, biologiczne bądź chemiczne do największych banków —twierdzi źródło nowojorskiego oddziału telewizji NBC.

Wśród banków, które otrzymały ostrzeżenie FBI, są m.in. Goldman Sachs, Citigroup, Barclays oraz JP Morgan.

Agenci federalni podkreślają, że nie posiadają informacji, aby Al-Kaida groziła konkretnym osobom. W raporcie FBI pojawia się jednak informacja, że terroryści mogą analizować różne cele.

Peter King, kongresman Partii Republikańskiej, przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, którego nazwisko pojawiło się na liście magazynu "Inspire", wydawanego przez Al-Kaidę na Półwyspie Arabskim, twierdzi, że gróźb terrorystów nie można bagatelizować.

— Gdy pojawia się konkretne nazwisko lub nazwa instytucji, trzeba się obawiać, bo to wysyłanie jasnego sygnału do określonych oddziałów operacyjnych organizacji, aby podjęły niezbędne kroki — ostrzega Peter King.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV, YAHOO.COM

Polecane