Altus TFI tłumaczy się z EGB

opublikowano: 26-06-2018, 13:21
aktualizacja: 26-06-2018, 13:23

Giełdowy powiernik opublikował w historię zakupu EGB Investments i późniejszej odsprzedaży spółki GetBackowi. Poinformował też, że zarządzający towarzystwem odkupili po nominale obligacje windykatora z funduszy otwartych i aktywnie zarządzanych.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

Zobacz więcej

Piotr Osiecki

Fot. Marek Wiśniewski

Przez związki z GetBackiem Altus TFI musiało przecenić swoje fundusze wierzytelności. Teraz uznało za stosowne zamieścić swoją wersję transakcji związanych z EGB Investments. Opis zamieszczony na stronie internetowej TFI nazwało „białą księgą”, a jego publikację tłumaczy „nieuprawnionymi insynuacjami” wymierzonymi w swoje dobre imię.

Materiał zawiera szereg dat i sprowadza się do wykazywania jak to Altus TFI kupił kiepską spółkę, którą po restrukturyzacji sprzedał GetBackowi.

„Zmiany wprowadzone przez managerów, pod nadzorem członków  rady nadzorczej  desygnowanych przez fundusze Aaltus TFI, w ciągu roku podniosły wartość spółki EBG kilkukrotnie – co wpłynęło na jej wycenę” – twierdzi Altus TFI.

GetBack pod rządami Konrada K. kupił EGB od Altusa za 208 mln zł. Nowe władze windykatora przeszacowały jednak wartość tego nabytku do niespełna 30 mln zł.

Altus poinformował przy okazji, że zarządzający towarzystwem zdjęli ryzyko związane z obligacjami GetBacku, odkupując z funduszy otwartych i aktywnie zarządzanych papiery windykatora "niezwłocznie" po ujawnieniu jego trudności finansowych. Odkup nastąpił po cenie nominalnej (23 mln zł) powiększonej o narosłe odsetki. Operacja była więc analogiczna do przeprowadzonej przez Quercus TFI. W tym przypadku obligacje odkupili po połowie TFI i fundusz rodziny prezesa Sebastiana Buczka.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński, Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Altus TFI tłumaczy się z EGB