Altus TFI tłumaczy się z EGB

opublikowano: 26-06-2018, 13:21
aktualizacja: 26-06-2018, 13:23

Giełdowy powiernik opublikował w historię zakupu EGB Investments i późniejszej odsprzedaży spółki GetBackowi. Poinformował też, że zarządzający towarzystwem odkupili po nominale obligacje windykatora z funduszy otwartych i aktywnie zarządzanych.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

Zobacz więcej

Piotr Osiecki

Fot. Marek Wiśniewski

Przez związki z GetBackiem Altus TFI musiało przecenić swoje fundusze wierzytelności. Teraz uznało za stosowne zamieścić swoją wersję transakcji związanych z EGB Investments. Opis zamieszczony na stronie internetowej TFI nazwało „białą księgą”, a jego publikację tłumaczy „nieuprawnionymi insynuacjami” wymierzonymi w swoje dobre imię.

Materiał zawiera szereg dat i sprowadza się do wykazywania jak to Altus TFI kupił kiepską spółkę, którą po restrukturyzacji sprzedał GetBackowi.

„Zmiany wprowadzone przez managerów, pod nadzorem członków  rady nadzorczej  desygnowanych przez fundusze Aaltus TFI, w ciągu roku podniosły wartość spółki EBG kilkukrotnie – co wpłynęło na jej wycenę” – twierdzi Altus TFI.

GetBack pod rządami Konrada K. kupił EGB od Altusa za 208 mln zł. Nowe władze windykatora przeszacowały jednak wartość tego nabytku do niespełna 30 mln zł.

Altus poinformował przy okazji, że zarządzający towarzystwem zdjęli ryzyko związane z obligacjami GetBacku, odkupując z funduszy otwartych i aktywnie zarządzanych papiery windykatora "niezwłocznie" po ujawnieniu jego trudności finansowych. Odkup nastąpił po cenie nominalnej (23 mln zł) powiększonej o narosłe odsetki. Operacja była więc analogiczna do przeprowadzonej przez Quercus TFI. W tym przypadku obligacje odkupili po połowie TFI i fundusz rodziny prezesa Sebastiana Buczka.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński, Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy