Ameryka: Huragan Dennis przybiera na sile

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-07-2005, 07:25

Trzymetrowe fale, spowodowane przez coraz silniejszy huragan Dennis, atakowały w czwartek wybrzeża Jamajki. Setki mieszkańców domów, położonych w pobliżu wybrzeży, zmuszonych zostało do przeniesienia się w głąb lądu.

Trzymetrowe fale, spowodowane przez coraz silniejszy huragan Dennis, atakowały w czwartek wybrzeża Jamajki. Setki mieszkańców domów, położonych w pobliżu wybrzeży, zmuszonych zostało do przeniesienia się w głąb lądu.

    Szybkość huraganu, pierwszego w tegorocznym sezonie, wzrosła do 184 km/godz. Obecnie Dennis zmierza w kierunku Kuby i najprawdopodobniej przejdzie nad środkowymi rejonami wyspy.

    Meteorolodzy spodziewają się, że w niedzielę lub poniedziałek huragan przesunie się nad Zatokę Meksykańską.Huragan zagraża też Haiti, Dominikanie i wyspom Kajman.  Amerykański Krajowy Ośrodek ds. Huraganów w Miami, na Florydzie, ostrzegł, że szybkość wiatru w ciągu najbliższych 12 godz. może wzrosnąć do 208 km/godz.

    Premier Jamajki Percival Patterson zaapelował o otoczenie szczególną opieką "najsłabszych, inwalidów i młodych". Komunikacja lotnicza z Jamajką została zawieszona.

    Na Kubie władze ewakuowały kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym 2.500 turystów zagranicznych, z najbardziej zagrożonych rejonów na wschodzie kraju. W rejonie zagrożenia znajduje się też Guantanamo - amerykańska baza wojskowa na Kubie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ameryka: Huragan Dennis przybiera na sile