Amerykanie do zadań specjalnych

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 04-12-2009, 06:42

CRG Capital ma 400 mln zł na inwestycje w  spółki w tarapatach. Przygląda się m.in. Monnari i Krosnu.

Od 19 lat z sukcesem restrukturyzują firmy. Teraz będą też w nie inwestować. Kilka już mają na oku.

Problemy to ich specjalność. Mowa o CRG Capital, funduszu należącym do amerykańskiej firmy wyspecjalizowanej w restrukturyzacji, który aktywnie przygląda się polskim firmom.

— Jesteśmy funduszem specjalnych sytuacji. Inwestujemy w spółki, które mają problemy: ich wyniki nagle się pogorszyły, straciły płynność, mają za duże zadłużenie, przynoszą stratę, tracą udział w rynku czy pojawił się konflikt akcjonariuszy — mówi Parham Pouladdej, dyrektor zarządzający funduszem CRG Capital.

Przejmuje firmy, by je naprawić.

— W przeciwieństwie do innych funduszy nie wchodzimy do firmy, by wycisnąć z niej pieniądze, ale by finansowanie dostarczyć. Dajemy pomysł, jak uzdrowić spółkę i zespół menedżerów, który wie, jak go zrealizować. Pomagamy zarządzać, a czasami przejmujemy zarządzanie. Ostatnim elementem jest wsparcie finansowe — mówi Pouladdej.

W Polsce przeanalizował już kilkadziesiąt projektów.

- Wciąż jesteśmy zainteresowani Monnari, ale na razie sprawa utknęła — mówi Pouladdej.

Fundusz interesował się też Krosnem.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykanie do zadań specjalnych