Analitycy: kupuj akcje CD Projekt

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 16-01-2014, 00:00

pecjaliści z BM BGŻ wydali rekomendację „kupuj” dla akcji polskiego producenta gier komputerowych, a cenę docelową ustalili na 20,85 zł.

„Mimo że w ostatnich 12 miesiącach walory CD Projektu zdrożały o 152 proc., to wciąż mogą jeszcze dać zarobić” — czytamy w raporcie. Analitycy spodziewają się sukcesu trzeciej części Wiedźmina, który pozytywnie wpłynie na sprzedaż kolejnych tytułów.

„Całkowita sprzedaż Wiedźmina 3 w scenariuszu bazowym przekracza 7 mln sztuk w ciągu pięciu lat, z czego 1,8 mln kopii sprzedaje się na każdą z nowych konsol. Dla uproszczenia analizy, zakładamy taką samą sprzedaż w przypadku wszystkich gier klasy AAA, które będą wydawane co 2 lata począwszy od 2015 r.” — wyliczają eksperci. Raport wydali 14 stycznia, gdy za papiery CD Projekt płacono 16,98 zł. W środę notowania akcji rosły o ponad 3 proc. do 17,60 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu