Analityk: pesymizm wobec Allegro przesadzony. "Kupuj"

opublikowano: 22-12-2021, 16:33

Paweł Szpigiel, analityk z Biura Maklerskiego mBanku, podniósł do “kupuj” rekomendację dla akcji Allegro. Cena docelowa to 42,5 zł.

Jego zdaniem pesymizm rynku (kurs jest o 52 proc. niżej niż na początku roku) jest przesadzony, mimo ochłodzenia dynamiki wyników oraz spodziewanego spadku rentowności. Według Pawła Szpigla, w 2023 r. marża EBITDA wyniesie 34,8 proc., wobec 51,6 proc. w 2020 r. Spadnie też udział rynkowy (o 3,4 pkt proc. do 2023 r.).

“Allegro jest wciąż platformą e-commerce pierwszego wyboru, ma najszerszy wybór produktów w branży, w wielu przypadkach oferuje najtańszą opcję zakupu. Spółka ma bazę ponad 13 mln aktywnych kupujących. Choć ciągle uważamy, że brakuje jej zaawansowania logistycznego, to jednak obecna obsługa klienta jest na zadowalającym poziomie (z rosnącym udziałem dostaw następnego dnia). Allegro ma pewien potencjał do przerzucenia części kosztów dostaw na sprzedawców – zakładamy wzrost take rate w kolejnych latach. Dodatkowo, rozwój własnej sieci paczkomatów przyniesie oszczędności (widoczne prawdopodobnie już od 2023 r.” - napisał analityk w raporcie z 16 grudnia.

Jako “growth story”, które może być postrzegane przez inwestorów pozytywnie analityk uważa przejęcie Mall Group. Da to Allegro i jego merchantom możliwość prowadzenia sprzedaży w całym regionie.

“Patrząc na niskie penetracje e-commerce w krajach działalności Mall Group (implikuje to wzrost rynku) oraz brak ustabilizowanego gracza z bardzo dużym udziałem w rynku (jak ma to miejsce w Polsce), uważamy że ambitny plan rozwoju grupy ma szansę się zrealizować” - dodaje Paweł Szpigiel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane