Czytasz dzięki

Analityk pozytywnie o Orlenie

opublikowano: 15-07-2019, 22:00

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, uważa że ostatnia poprawa makro w sektorze rafineryjnym powinna wspierać kurs PKN Orlen w najbliższym czasie.

Dlatego specjalista podtrzymał rekomendacje „akumuluj”. W raporcie z 10 lipca z godz. 8.20 cena docelowa wynosi 98 zł i jest nieznacznie wyższa niż do tej pory (94,9 zł).

„Zwracamy uwagę m.in. na powrót standardowego dyferencjału Ural/Brent po zwiększeniu dostępności rosyjskiej ropy, poprawę marż paliwowych po pożarze rafinerii PES w USA (największa na Wschodnim Wybrzeżu), relatywnie wysokie marże w petrochemii oraz nadal dobre paliwowe premie lądowe w Polsce. Uważamy, że ostatnie tygodnie dają przesłanki do podniesienia naszych oczekiwań wynikowych na drugi i trzeci kwartał 2019 r.” — napisał w raporcie Krzysztof Pado.

Jego zdaniem sporo negatywnych czynników może być już zdyskontowanych przez inwestorów. Według danych agencji Bloomberg od początku lipca analitycy wydali 7 rekomendacji dla akcji spółki. Cztery z nich są pozytywne, a trzy neutralne. Ceny docelowe zawierają się w przedziale 98-129 zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane