Andrzej Lepper zeznaje w sprawie weksli

opublikowano: 13-06-2007, 12:15

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zeznaje w środę od godz. 11 w sprawie weksli Samoobrony - poinformował PAP wiceszef partii Janusz Maksymiuk. Przesłuchanie odbywa się w Warszawie, ale prowadzą je prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Lepper jest przesłuchiwany w związku z prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Poznaniu postępowaniem zleconym przez Trybunał Konstytucyjny, który ma zbadać zgodność działalności Samoobrony z konstytucją.

W ramach tego dochodzenia przesłuchiwani są w charakterze świadków członkowie władz Samoobrony RP oraz gromadzone są stosowne dokumenty. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany Trybunałowi Konstytucyjnemu, bez podejmowania przez Prokuraturę Apelacyjną jego oceny merytorycznej - głosi komunikat prokuratury.

19 stycznia marszałek Sejmu Marek Jurek złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozpatrzenie, czy w związku z wekslami Samoobrony doszło do naruszenia artykułu konstytucji mówiącego o tym, że posłowie są przedstawicielami narodu i nie wiążą ich instrukcje wyborców oraz artykułów dotyczących dobrowolności zrzeszania się w partiach politycznych i jawności ich finansowania.

Poznańska prokuratura apelacyjna od grudnia 2006 roku prowadzi też śledztwo, w którym bada czy podpisane przez parlamentarzystów, którzy startowali z list wyborczych Samoobrony weksle in blanco były wykorzystywane do ich szantażowania. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Andrzej Lepper zeznaje w sprawie weksli