Apel o rezerwy na szkolenia

03-09-2015, 22:00

Niektóre powiaty już rozdały pieniądze na doskonalenie pracowników tamtejszych firm, a chętnych przybywa.

Pracodawcy sygnalizują, że powiatowe urzędy pracy po wyczerpaniu pieniędzy z podstawowego limitu Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) nie zamierzają zgłaszać zapotrzebowania na pieniądze z rezerwy resortu pracy. Mimo że zwraca się o nie wielu przedsiębiorców chętnych do szkolenia swoich pracowników przy wykorzystaniu pieniędzy z funduszu. W związku z tym Konfederacja Lewiatan apeluje do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), aby skłoniło urzędy do wnioskowania o rezerwowe pieniądze. Lewiatan informuje, że rezerwa określona w planie finansowym na ten rok przekracza 35,28 mln zł dla całego kraju. Fundusz powstał dzięki nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i służy podnoszeniu oraz aktualizacji umiejętności przedsiębiorców i ich pracowników.

— Celem funduszu miało być zapobieganie utracie zatrudnienia z powodu dezaktualizacji kompetencji w stosunku do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Niewykorzystanie szansy, jaką daje możliwość zwrócenia się o pieniądze z rezerwy MPiPS, to ogromna strata dla lokalnego rynku pracy — mówi dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Lewiatana. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Apel o rezerwy na szkolenia