Aplikacja i czujnik pod kocią kuwetę

AD
opublikowano: 20-11-2014, 13:20

Na bieżąco waży kota i sprawdza stan jego zdrowia na podstawie wizyt w toalecie. Wynalazek Amerykanina znalazł finansowanie w ciągu ledwie 8 dni kampanii na Kickstarterze.

Za produktem o nazwie Tailio stoi miłośnik kotów i wynalazca Alex Treiner, który namówił kilku znajomych za San Diego do współpracy przy zamianie jego pomysłu w biznes. Choć na rozwój chcieli zebrać w miesiąc 30 tys. USD, internauci tak pokochali wynalazek, że zrzucili się w 8 dni na kwotę dwa razy wyższą (66 tys. USD).

Tailio przypomina z wyglądu łazienkową wagę, z tym, że dopasowany jest rozmiarami i kształtem do kuwet o pojemności 1 litra. Może być również stosowany pod większymi, ale dane będzie przeliczał dla 1 litra żwirku.

Wystarczy postawić na nim kuwetę i udostępnić przez Wi-Fi sygnał internetowy, aby był w stanie łączyć się z telefonem właściciela.  Monitoruje masę ciała zwierzęcia, częstotliwość jego wizyt w toalecie oraz ilość jego odchodów. Z oczywistych względów nie sprawdza ich składu chemicznego, bo ma jedynie dawać właścicielom bieżący raport o podstawowym stanie zdrowia kota.

Kiedy stwierdzi, że kot załatwia się za rzadko lub zbyt często, albo jego waga zaczęła się gwałtownie zmieniać - wysyła sygnał alarmowy do połączonej z urządzeniem aplikacji, jaką właściciel czworonoga ma zainstalowaną na swoim smartfonie.

Przypomni również kiedy żwirek wymaga wymiany na nowy, zatem nie ma ryzyka, że kot zacznie się załatwiać poza wyznaczonym miejscem.

Prace nad wynalazkiem zaczęły się 3 lata temu, włączając liczne konsultacje z weterynarzami i testy w domach właścicieli kotów.

Pierwsze komercyjnie wyprodukowane sztuki będą dostarczane do klientów w kwietniu 2015 r. Na razie jedyną platformą do zamówień jest strona kampanii na w serwisie Kickstarer - tu urządzenie można zamówić już w cenie 99 USD, docelowa rynkowa nie została ujawniona.

Właściciele zapewniają, że dostarczą zamówienia do każdego miejsca na świecie już w maju 2015 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane