Aplisens chce ściągnąć z giełdy 21 mln zł

AT
opublikowano: 08-04-2009, 00:00

Pieniądze z emisji spółka chce wydać m.in. na realizację programu inwestycyjnego i zasilenie kapitału obrotowego. Debiut w połowie maja.

Pieniądze z emisji spółka chce wydać m.in. na realizację programu inwestycyjnego i zasilenie kapitału obrotowego. Debiut w połowie maja.

Aplisens, producent i dostawca aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki z publicznej emisji 2,5 mln akcji serii B chce pozyskać 21,3 mln zł netto. Na inwestycje w rozwój mocy produkcyjnych spółka planuje wydać 11,6 mln zł. Na zasilenie kapitału obrotowego przeznaczy 7,7 mln zł, a 1,2 mln zł zainwestuje w prace rozwojowe i certyfikacje

— Za 800 tys. zł kupimy 49 proc. udziałów w spółce zależnej OSK — dodaje Adam Żurawski, prezes Aplisens.

Koszty przeprowadzenia oferty publicznej szacowane są na około 1,8 mln zł. W transzy detalicznej znajdzie się 800 tys. akcji serii B, a w transzy dużych inwestorów 2,7 mln akcji.

Budowa księgi popytu odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia, a zapisy w transzy detalicznej i transzy dużych inwestorów potrwają od 27 do 29 kwietnia. Zamknięcie oferty planowane jest na 7 maja, a debiut na połowę maja.

Aplisens chce się rozwijać także przez przejęcia.

— Na ten cel w ciągu najbliższych dwóch lat chcemy przeznaczyć 30-40 mln zł z własnej kieszeni i wspomóc się kredytami — mówi Adam Żurawski. Prognoza na 2009 r. zakłada wzrost zysku netto do 11,08 mln zł, EBITDA ma się zwiększyć do 16,4 mln zł, a przychody do 61,62 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu