Apple mocno staniało po zapowiedzi niższej sprzedaży

opublikowano: 03-01-2019, 06:30

Spełniło się marzenie Warrena Buffetta o spadku kursu Apple umożliwiającym mu kupienie większej ilości akcji spółki.

Akcje Apple taniały o prawie 8 proc. w handlu posesyjnym. Przecenę spowodowała wiadomość o liście prezesa Tima Cooka do akcjonariuszy, w którym zapowiada, że spółka poinformuje o dużo niższej niż oczekiwano sprzedaży w sezonie świątecznym. Tłumaczy to przede wszystkim zmniejszającą się sprzedażą iPhone’ów w Chinach.

Zobacz więcej

Tim Cook, szef Apple

Bloomberg

- Choć oczekiwaliśmy pewnych trudności na kluczowych rynkach wschodzących, nie przewidywaliśmy takiej skali spowolnienia gospodarczego, szczególnie w Wielkich Chinach – napisał prezes Apple.

W handlu posesyjnym akcje producenta iPhone’ów staniały o 7,6 proc. Wolumen przekroczył 6 mln papierów, najwięcej w środę dla wszystkich spółek z S&P500.

Spadek ceny akcji Apple, tak w środę, jak i w trakcie czwartego kwartału 2018 roku, kiedy straciły 31 proc. wartości, to dobra wiadomość dla Warrena Buffetta. Słynny inwestor narzekał, że zbyt późno zorientował się co do potencjału Apple i nie zdążył kupić jego akcji dostatecznie tanio. 

- Chcielibyśmy zobaczyć spadek ceny akcji Apple, aby móc je taniej kupić – mówił w maju ubiegłego roku Buffett podczas spotkania z akcjonariuszami Berkshire Hathaway.

Akcje Apple to największy część portfela Berkshire Hathaway, mają w nim ok. 21 proc. udziału. 

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu