Czytasz dzięki

Apple otwiera kliniki dla swoich pracowników

Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo znana jest z hucznych premier swoich produktów. Najnowszy pomysł ujawniła po cichu

Ostatni pomysł Apple’a, który nie przykuł takiej uwagi mediów jak najnowsze iPhone’y czy kolejne komputery Mac, to AC Wellness. Sprawa dotyczy pracowników giganta technologicznego, którzy w kalifornijskim raju budują najbardziej pożądane gadżety świata.

Apple zajął dopiero 84. miejsce w rankingu najlepszych miejsc pracy w USA, który opublikował popularny portal karierowy Glassdoor. Na czele są Facebook, Bain & Company i Boston Consulting Group. W poprzedniej edycji producent iPhone’a był 36. Nowa siedziba i kliniki mogą poprawić notowania najcenniejszej spółki świata.
Zobacz więcej

GIGAN MA CO ROBIĆ

Apple zajął dopiero 84. miejsce w rankingu najlepszych miejsc pracy w USA, który opublikował popularny portal karierowy Glassdoor. Na czele są Facebook, Bain & Company i Boston Consulting Group. W poprzedniej edycji producent iPhone’a był 36. Nowa siedziba i kliniki mogą poprawić notowania najcenniejszej spółki świata. Fot. Bloomberg

Apple pochwalił się, że otwiera dwie kliniki dla członków swojej załogi i ich rodzin. Rekrutacja zespołu medycznego trwa, a pacjenci będą przyjmowani od wiosny.

Firma uruchomiła po cichu stronę internetową acwellness.com z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tej inicjatywy i stroną karierową zawierającą listę posad — poinformowała sieć CNBC. Amerykańska telewizja znalazła w sieci ogłoszenia z ofertami pracy w klinikach. Oferty pojawiły się w takich serwisach, jak Glassdoor i LinkedIn. Co więcej — analiza zasobów portalu LinkedIn potwierdziła, że byli pracownicy Stanford Health Care są związani z AC Wellness od co najmniej pięciu miesięcy. Kliniki ulokowane są niedaleko nowej siedziby Apple’a w Cupertino.

„To kolejny przykład tego, że system opieki zdrowotnej w USA jest zepsuty. Wielkie firmy technologiczne biorą więc sprawy w swoje ręce. Jeśli pracujesz dla dużej firmy, wszystko będzie dobrze” — zauważa serwis technologiczny TechCrunch. Portal The Next Web dodaje, że dla firm technologicznych ubezpieczenie zdrowotne jest podstawowym benefitem, które staje się szczególnie istotne w USA, gdzie koszty wizyty u lekarza mogą być astronomiczne. Aby przyciągnąć talenty, firmy chcą się wyróżniać jakością oferowanego ubezpieczenia.

CNBC przypomina, że firma Apple nie jest w swoich planach odosobniona. Podobne eksperymenty przygotowuje kilka innych dużych koncernów. Pod koniec stycznia internetowy potentat Amazon, wehikuł inwestycyjny Warrena Buffetta Berkshire Hathaway i bank JP Morgan Chase ogłosiły podpisanie porozumienia, na mocy którego chcą obniżyć koszty opieki zdrowotnej swoich pracowników, a jednocześnie poprawić jakość usług. Informacja sprawiła, że zrobiło się gorąco w wielu spółkach z branży opieki zdrowotnej. Trzy koncerny, które chcą wspólnie działać, zatrudniają w sumie ponad 1,1 mln pracowników.

— Rosnące koszty opieki zdrowotnej są niczym głodny tasiemiec w amerykańskiej gospodarce. Nasza grupa nie ma gotowych rozwiązań, ale nie uważamy, że tak być musi. Chcemy uruchomić nasze zasoby i największe talenty w kraju, aby stawić czoła rosnącym kosztom opieki zdrowotnej i jednocześnie zwiększyć satysfakcję pacjentów — nie przebierał w słowach inwestor Warren Buffett.

Apple wchodzi do gry, bo walka o najbardziej utalentowanych pracowników jest w Dolinie Krzemowej zacięta. Nie wystarczą już biura wypełnione stołami do ping-ponga, huśtawki, pokoje na drzemki, darmowe jedzenie, zajęcia fitness i podobne zachęty. Lista benefitów zaczyna być na wagę życia i śmierci. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu